Sushi Geisha Facebook Page

בריאות וסושי מכל הזמנים

סושי הינו מאכל יפני, הוא מאוד שייך לקטגוריה של אניני הטעם אך גם נמנה עם החברה שאוכלים בריא ולא משנה מה, סושי באירועים הפך להיות אטרקציה מתוך מתן מענה לאוהבי היוקרה, כידוע יפן היא מעצמה של יוקרה, אניני טעם, ובריאות לכן אנו משייכים את הסושי דווקא ליפן אך מקורו בצורות שונות עוד מסין ומעיירות מהמזרח הרחוק.

השילוב בין הבריאות לסושי בא מאכילת האצה שמלאה באומגה 3 ומהדג שניחן בחלבון מיוחד שמעניק זיכרון ובונה שרירים שאנו לא כל כך שמים לב אליהם, ישנם הרבה סוגי סושי וכל סוג מתאים לסוג אחר של בריאות, הטונה מלאה באומגה 3 אך גם מכילה כספית כך שלא מומלץ לצרוך יותר מ-50 גרם ליום שזה בערך חצי קופסת טונה משימורים, צבירת הכספית נובעת מכך שהטונה הוא דג טורף שזה אומר שהוא מהדגים שמאריכים חיים ולכן מצטברים אצלו תכונות יותר מהדגים שחייהם קצרים יותר.

דג הסלמון הוא יותר פופולארי וזאת משום תכולת החלבון הגבוהה שבו ורמות השומן הנמוכות ורמת האומגה כפי שכבר ציינו, באחד המגזינים המוכרים בארה"ב דיווחו על כך שדגי סלמון שגודלו בבריכה יכולים להכיל חומר מאוד רעיל בשם דיאוקסין שהוא גבוה פי 8 לפחות מדגי סלמון שגדלו בטבע ועוד הוסיפו להבהיל אותנו בכך שהאומגה 3 ממש נמוכה אצל דגי הבריכה מאשר דגי הפרא אך למרות כל האזהרות עדיף לאכול סלמון שכמות מתיל הכספית בו נמוכה מאוד מדגים אחרים.

תוחלת החיים השתנתה בהיסטוריה ואנו צריכים להודות שזה לא רק מאכילת דגים אלא יש עוד הרבה גורמים מעבר לזה, ב"סושי גיישה" אנו מקפידים להביא דגים טריים שעברו בדיקת וטרינר מומחה וכך אנו מביאים לכם את הבריאות לצלחת הצורה יפה ואסתטית.

בעבר לא היו שמים לב שיש קשר בין הגוף שלנו בני האדם לבין הנפש שמסתתרת בתוכנו, בכלל לא היה תיאום והשוואה בין דברים שקשורים לעולם הזה לבין דברים שקשורים לנפש האדם, בתקופתנו זו אין אפשרות אחרת מלבד להודות שהפנימיות והחיצוניות שלנו קשורות זו בזו כאם ובנה מה שנותן לנו מודעות שהדרך לחיים טובים היא שמירה על המונחים גוף ונפש כאחד.

סושי זה לא עוד מוצר שיצא ומרים את הכלכלה לגובה אדיר אלא נותן לנו להבין את הקשר בין הפנים לחיצוני שלנו בכל מיני מובנים ורמזים, יש אומרים שסושי הוא סוג של מדיטציה רוחנית עתיקת יומין ומחברת את הגוף לנפש והופכת אותם למקשה אחת ונותנת ישוב הדעת לאדם המתפזר.

קיימים אנשים שמבחינים בהשפעת החושים הניכרים מאכילת סושי, הטעם העדין עם השילוב המנצח שכל אחד אוהב לפי טעמו שלו, הרבה אנשים לא אוהבים לאכול עם צ'ופסטיק (מקלות האכילה) משום שהם מתחברים לתחושת המגע עם האורז שעשוי אצלנו בסושי גיישה בצורה מדויקת לפי מתכונים מסורתיים, הריח של הדג שיכול להיות חזק ולקחת אותך למקומות במחשבה מבלי לזוז מהבית שלך וכל זה תלוי בדמיון היצירתי והכח לתת לעצמנו לקחת אותנו למקומות רחוקים, ואפשרות נוספת היא לבטל את הריח תוך שילוב עם פרודוקטים אחרים שנותנים לנו להיכנס לתחושה טרופית אדירה, המרקם שיכול להשתנות מקצה לקצה יכול לתת תחושה טובה אם זה קריספי ואם זה נימוח, כל הנאמר בשורות האחרונות על הסושי הם פרט חשוב שאנו בסושי גיישה נותנים מענה באירוע הסושי שנעשה למענכם.

בכל אירוע שרוצה להגיע לרמת יוקרה ולתת רושם טוב על אורחיו, במיוחד אם האירוח כולל אנשים מתרבות אירופאית, כדאי לבנות את הרושם בסושי טוב ויין טוב. אנו בסושי גיישה עומדים בכל הקריטריונים למנה קולינארית מדהימה שתשאיר אצלכם מקום לעוד אירוע וחיבור מושלם בין האורחים על ידי התאמה של כל האמור עד כה.

וזכרו תמיד:
"נפש בריאה בגוף בריא".

התקשרו עכשיו וקבעו:
ניפגש בשמחות במקומות שהכי חשובים לכם
סושי גיישה
050-3002992